Canon EOS 5D Mark III

معرفی دوربین :

 Canon EOS 5D Mark III

مدل دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5D Mark III دارای یک حسگر 22 مگاپیکسلی تمام کادر است، مانند طرح EOS 7D و همچنین سیستم فوکوس خودکار 61 نقطه ای دارد که شبیه به مدل اصلی این سری ، یعنی دوربین عکاسی کانن EOS-1DX است. از بعد منفی می توان گفت 8که این مدل دوربین دیجیتال نسبت به مدل 36 مگاپیکسلی دوربین عکاسی نیکون چندان پیشرفته نیست. مدل گفته شده شرکت نیکون اولین مدل دوربین عکاسی این چنینی بود که به بازار عرضه شد. اما از بعد مثبت می توان گفت که این مدل دقیقاً همان چیزی است که مشتریان به دنبال آن بوده اند.

مشخصات اصلی مدل دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5D Mark III

-    حسگر سیموس 22 مگاپیکسلی تمام کادر.
-    گستره آیسو ISO 100-25600 ، همراه با کم یا زیاد کردن حساسیت از 50-102,800 .
-    عکسبرداری پیاپی 6 فریم در ثانیه.
-    حداکثر کارکرد شاتر تا 150000 کادر.
-    گیرش ویدیویی 1080P30 ، صدای استریو از طریق میکروفون خارجی.
-    سیستم فوکوس خودکار 61 نقطه. 
-    سیستم نورسنجی 63 بخشی IFCL.
-    پوشش منظره یاب 100%.
-    ال سی دی 1040K 3:2 نقطه ای.
-    دو شکاف برای کارت های حافظه CF و SD.

بیشتر مشخصات اصلی نسبت به مدل دوربین دیجیتال 5D Mark II ارتقاء داده شده اند. حسگر جدید همراه با آخرین پردازشگر کانن DIGIC 5+ دارای گستره آیسوی 25600-100 است که می توان آن را تا 102800-50 افزایش داد. قابلیت بازخوانی حسگر 8 کاناله، عکسبرداری پیاپی با 6 فریم در ثانیه را ممکن می سازد. شاتر با حداکثر تعداد کادر 150000 برای کار با صدای پایین تر بهبود داده شده است. به علاوه دوربین دیجیتال5D Mark III دارای قابلیت شاتر بی صداست که قبلاً در سری 1D نیز موجود بود (این قابلیت بازگشت به حالت آینه را به تاخیر می اندازد تا کارکرد را بهبود بخشد). پوشش منظره یاب کامل و 100% با 1040K نقطه ، با نسبت اطلاع 3:2 است. صفحه ال سی دی 2/3 اینچی دارای ویژگیهای ضد انعکاس است و همچنین یک پوشش شیشه ای دارد تا از آن در برابر خراش محافظت کند. سیستم فوکوس 61 نقطه ای 1DX را فراموش نکنید: اولین بار پس از دوره فیلمی دوربین EOS  که کانن حسگر فوکوس خودکار بسیار عالی اش را در یک دوربین غیر از سری 1 قرار داد.

حالت فیلمبرداری برگ برنده دوربین دیجیتال کانن 5D Mark II در برابر رقیبان اش بود و طبیعتاً مدل بعدی از همان سری از این نظر قابلیت های بالاتری دارد. از نظر متغیرهای انسانی، این دوربین دارای قابلیت سوئیچ از حالت فیلمبرداری به حالت مشاهده زنده است، تا لازم نباشد برای شروع به فیلمبرداری تنظیم های مشاهده زنده عکس برداری را تغییر دهید. این دوربین دیجیتال دارای یک سوکت هدفون داخلی برای کنترل صدا است و همچنین قابلیت تنظیم صدای ضبط ویدیو با فشار دادن سمت راست یا چپ دکمه کنترل پشتی را دارد. مشخصات خروجی ویدیو اساساً از نظر وضوح و تعداد کادر در ثانیه تغییری نکرده است (حداکثر 1080P30)، اما بنا به اعلام شرکت کانن، پردازش بهبود داده شده تا موج های تصویر و دیگر حالت های بدنمایی به حداقل برسد و ویژگیهای کیفیت بالای ALL-I و IPB تراکم بین فریم که برای اولین بار در دوربین  عکاسی دیجیتال کانن مدل EOS-1DX عرضه شدند، در این دوربین گنجانده شده است. اما در این دوربین نمی توانید خروجی غیر فشرده HDMI را که در آخرین مدل های نیکون موجود است، داشته باشید.

چند ویژگی کاملاً جدید هم وجود دارند. دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5D Mark III اولین دوربین تک عدسی بازتابی کانن است که می تواند عکس برداری در حالت دامنه پویای زیاد HDR را در دوربین به صورت خوب و انعطاف پذیر انجام دهد و از گزینه های طبقه بندی گسترده نیز برخوردار باشد. همچنین گزینه برکتینگ گسترش یابنده را هم ارائه می دهد. عرضه پردازشگر + DIGIC 5 بدین معناست که پردازش JPEG شامل اصلاح انحراف رنگی بر پایه پروفایل های عدسی می شود که درون دوربین ذخیره شده اند ( و در نتیجه محدود به عدسی های خود دوربین های عکاسی کانن هستند). همچنین می توانید در زمان استفاده از گزینه حساسیت خودکار، حداقل گشادگی دیافراگم را مشخص کنید. حالت بازپخش نیز چند دید متفاوت را برای مقایسه مستقیم تصاویر در کنار یکدیگر فراهم می سازد.